SPORT / Ostatní sporty

Popis: Stříbro na snowboardu vybojovala Jana Zvířecí.
Stříbro na snowboardu vybojovala Jana Zvířecí.
Autor / zdroj: Středočeský kraj
24.1.2020

Středočeská výprava veze ze Zimní olympiády dětí a mládeže 26 medailí

STŘEDOČESKÝ KRAJ

Olympiáda dětí a mládeže 2020 je u konce. Středočeši se v celkovém pořadí krajů umístili na 4. příčce. Medailová pozice jim utekla o pouhých sedm bodů. I tak si účastníci výpravy vezou z Karlovarska 12 zlatých, 9 stříbrných a 5 bronzových medailí.

Mladí Středočeši vybojovali zlato v rychlobruslení, běžeckých disciplínách, biatlonu, snowboardingu a také v šachách. Stříbrné medaile si ze Zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji vezou opět rychlobruslaři, krasobruslařka, snowboardistka a družstvo šachistů. Bronzové medaile jsou za krasobruslení, akrobatické lyžování, snowboarding a rychlobruslení. „Gratuluji všem, kteří dosáhli na nejvyšší příčky, a pomohli tak k celkovému výbornému výsledku Středočeského kraje. A zároveň děkuji všem našim mladým sportovcům za vzornou reprezentaci a opět připomínám, že medaile nejsou to nejdůležitější. Podstatné je, že mají sport jako koníček, který je baví a rozvíjí,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011), která spolu s radním Martinem Draxlerem (ANO 2011) sportovce podpořila přímo v dějišti her.

Středočeský kraj vyslal na Karlovarsko skupinu v počtu 135 účastníků. Podle vedoucí středočeské výpravy Lenky Škopové se krajské delegaci podařilo obhájit historicky nejúspěšnější umístění Středočechů na zimní olympiádě, a to 4. příčku v celkovém hodnocení krajů v roce 2018.  Před dvěma lety nasbírali celkem 24 medailí (12 zlatých, 8 stříbrných a 4 bronzové), letos je to o dvě více.

Zimní olympiáda dětí a mládeže odstartovala v neděli 19. ledna v karlovarské KV Aréně. Mimo tradičních sportů, jako jsou alpské disciplíny či hokej, se zástupci z krajů představili také v karate, šachu nebo v umělecké soutěži v hraní na klávesové nástroje.

Autor / zdroj: -cra-

DALŠÍ ČLÁNKY

Středočeští středoškoláci mohou v Eurokvízu soutěžit o cestu do Bruselu

Až do konce března mohou středočeští středoškoláci soutěžit o třídenní pobyt v Bruselu. Jak na to?

Rada kraje schválila pro středočeskou záchranku nákup nových sanitek

Nákup celkem 15 nových sanitních automobilů schválili středočeští radní na svém pondělním jednání.

Středočeský kraj přispěje obcím na každý vysazený strom 1 500 korun

Středočeský kraj založil nový Středočeský Fond na podporu výsadby stromů, který umožní obcím poskytnout dar na jeden vysazený strom 1 500 korun.

DNES SE STALO

HISTORIE24. února 1321

byl král Jan Lucemburský během rytířského turnaje zraněn a málem přišel o oko.

AUTO-MOTO24. února 1904

v Praze na Žofíně se koná první autosalon u nás. Na tři tisícovky zvědavců přicházejí zhlédnout exponáty na verandu restaurace, neboť „vystaveno bylo automobilů méně, než je prstů na jedné ruce, a jeden z nich byl ojetý".

VYNÁLEZY24. února 1938

americká firma DuPont představila první zubní kartáček se syntetickými vlákny.

POZVÁNKA OBRAZEM