CESTOVÁNÍ / Technické památky

Popis: Důlní vláček v Hornickém muzeu v Příbrami.
Důlní vláček v Hornickém muzeu v Příbrami.
10.12.2018

Štědrovečerní šichta v Prokopské štole

PŘÍBRAM

Víte, že v dolech se pracovalo i na Štědrý den? Jak taková vánoční šichta vypadala, je možné vidět a zažít v Prokopské štole na dole Anna v Hornickém muzeu v Příbrami. Nebude chybět ani jízda důlním vláčkem.

V areálu dolu Anna nahlédnete do vánočně vyzdobené světnice skromného havířského obydlí, odkud se vypravíte na vánoční šichtu. Dozvíte se, proč horníci museli do díla i o Štědrém večeru a jak taková vánoční šichta vypadala. Nebude chybět jízda důlním vláčkem Prokopskou štolou k jámě hluboké 1 600 metrů, u které se nachází vánoční stromek havířů. Tam na návštěvníky čeká nejedno překvapení.

Otevřeno ve všední dny od 9 do 16 hodin (poslední prohlídka v 15.00 hodin), o víkendu od 10 do 17 hodin. Vstupné je 20 korun.

Všední dny jsou určené pro školy, víkend 15. a 16. prosince pro širokou veřejnost. Rezervovat se můžete na telefonním čísle 318 630 149.

V sobotu 15. prosince budou zároveň v areálu dolu Anna probíhat adventní trhy žáků ZŠ Březové Hory - vstup do areálu bude za pouhou 1 korunu.

Autor / zdroj: muzeum-pribram.cz

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V příbramské porodnici se narodila hned dvě první miminka

V Příbrami přivítali hned dvě první miminka roku 2019. Vanesa a Tadeáš přišli na svět v úplně stejný čas, a to nezávisle na sobě.

Post

Hasiči mají za sebou rušnou Silvestrovskou noc

Celkem 176 požárů zaměstnalo hasiče v České republice během silvestrovských oslav. To je o 27 víc než v loňském roce a o 63 víc než v roce předloňském

Post

Sparta v Příbrami jen remizovala

Poslední soutěžní roku nabídlo divákům zajímavou podívanou a remízu 1:1. Na vedoucí trefu Sparty dokázal v nastavení prvního poločasu odpovědět Jan Re

PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA