SPORT / Fotbal

Baník doma rozstřílel Příbram
 
Autor / zdroj foto: Petr Kotala / fcb.cz

Ostrava / Příbram

Vítězstvím 5:0 skončilo měření mezi Baníkem a Příbramí. Slezané v utkání jasně dominovali a dosáhli nejvyššího vítězství od 30. dubna 2006, kdy Baník porazil Plzeň 6:0.

Zápas otevřela střela Filipa Zorvana ze sedmnácti metrů, kterou v klidu chytil Jan Laštůvka. Na druhé straně kontroval Daniel Tetour, jeho pozice byla výrazně nadějnější, mířil však vedle.

Hra se pak určitou dobu odbývala více mezi šestnáctkami, až ve 24. minutě přišla zajímavá možnost pro Daniela Holzera. Také on mířil o kousek vedle. Symbolicky však odstartoval úsek hry, v němž Baník začal mít více ze hry, vytvářel si šance, ještě však nezačal střílet góly.

Ve 29. minutě centroval z pravé strany Jan Juroška, gólman Šiman vyběhl, ale míč důrazně neodehrál, balon si zpracoval Daniel Holzer, ale v krátkém čase, který měl k dispozici, se mu nepodařilo trefit odkrytou branku. Tlak Baníku začal nabírat na síle. Za malý okamžik centroval zleva Daniel Tetour, Tomáš Zajíc střílel z první, ale také vedle.

Pak už ale Baník svou aktivitu zúročil gólově. Ve 37. minutě přišla rychlá akce po levé straně, centr Ondřeje Šašinky zastavil nešťastně příbramský Jiří Mezera přímo pro Gigli Ndefeho, a ten nabídkou nepohrdnul a zblízka otevřel skóre.

O dvě minuty později rozehrál Daniel Tetour roh nakrátko, Dyjan Carlos de Azevedo odcentroval, balon doletěl až k Danielu Holzerovi, a ten parádní střelou zvýšil.

Že žádná past, daná poločasovým stavem 2:0, nesklapne, o tom Baník rozhodl brzy po pauze. Nejdříve se po dalším rohovém kopu trefil Daniel Tetour, a v 60. minutě zvýšil Ondřej Šašinka. Našel si míč, který se po hlavičce Tomáše Zajíce a Šimanově zákroku odrazil od břevna, a zblízka jej hlavou poslal do sítě.

Na 5:0 zvýšil Jakub Pokorný. Tradičně po svém, tedy hlavou po rohovém kopu. Šestému gólu ve své síti pak zabránil Šiman dobrým zákrokem proti střele Daniela Tetoura. Dokázal ji vytlačit na roh.

FC Baník Ostrava - 1.FK Příbram 5:0 (2:0)
    
Branky: 37. Ndefe, 39. Holzer, 56. Tetour, 60. O. Šašinka, 75. J. Pokorný
Rozhodčí: Lerch – Horák, Melichar
 
FC Baník Ostrava: Laštůvka - Juroška, Pokorný, Stronati, Holzer (77. Fleišman) - de Azevedo (67. Buchta), Jánoš (82. Svozil), Tetour, Ndefe (67. Sor) - Zajíc, O. Šašinka (77. Mena)

1.FK Příbram: Šiman - Svoboda, Kingue, Soldát (26. Pilík, 46. Januška), Mezera, Nový (15. Vilotič) - Tregler - Zorvan, Rezek, Lalkovič (69. Cortez) - Voltr (69. Vávra)

Autor / zdroj: fcb.cz

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.