KAM NA VÝLET / Rozhledny a lanovky

Rozhledna Studený vrch.
Rozhledna Studený vrch nabízí částečný výhled na Kladno, Cukrák či Temelín
Rozhledna Studený vrch.  
Autor / zdroj foto: rozhlednovymrajem.cz

Rozhledna Studený vrch / Dobříš

Rozhledna Studený vrch nabízí částečný výhled na Kladno, Cukrák, Temelín, za dobré viditelnosti i Milešovku a Ještěd.

Rozhledna Studený vrch je osmnáctimetrová sedmiboká, bývalá měřičská kamenná věž z roku 1940. Na začátku nového milénia se začaly na věži dělat nutné úpravy a opravy k vytváření turistického zázemí. Od roku 2005 je věž přístupná turistické veřejnosti.

Z rozhledny vysoké 17 metrů je mezi špičkami vzrostlých smrků částečný výhled na Kladno, Cukrák, Temelín, za dobré viditelnosti i Milešovku a Ještěd.

Cesta k rozhledně
Asi nejsnadnější výjezd je ze silnice Dobříš – Hostomice. Za vrcholem prudkého stoupání – už ve sjezdu na Hostomice – je naproti odstavnému parkovišti červeně značená odbočka doleva. Po 700 metrech jízdy lesní cestou téměř po rovině se dostanete na asfaltovou silničku, která doprava ústí po 400 metrech opět na hlavní silnici blíž k Hostomicím, doleva pak přes závoru stoupá 600 metrů do příkrého kopce až na vrchol sedla. Zde červenou, pokračující dále z kopce opustíte a odbočíte doprava do mírného kopce na lesní kamenitou cestu až k samotě na louce. Na konci této louky se opět odbočí doprava do stometrového příkrého kamenitého kopce, po němž následuje 300 metrový úsek na načerpání sil do závěrečného stometrového strmého kamenitého úseku pod rozhlednu.

Občerstvení a suvenýry si můžete koupit ve věži.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.